آرایش مناسب برای شال و روسری‌های مختلف

هماهنگی رنگ آرایش با شال و روسری

علاوه بر انتخاب رنگ شال و روسری متناسب با رنگ پوست و رنگ مو و چشم؛ انتخاب رنگ سایه چشم، لاک ناخن و به طور کلی آرایش مطابق با رنگ شال و روسری، یکی از روش‌های ایجاد هماهنگی در پوشش شما است.

رنگ شال و روسری و آرایش متناسب آن

1- شال و روسری مشکی و سفید: هر نوع آرایشی مناسب شال و روسری سفید مشکی است. بهترین و جذاب‌ترین آرایش استفاده از رنگ‌های ملایم مانند سرخابی کم‌رنگ، صورتی مات و زرشکی یا قرمز برای لب‌ها است. برای آرایش چشم کمی خاکستری تیره در انتهایی چشم و کم‌رنگ‌تر در قسمت میانی تا سفید به گوشه داخلی چشم استفاده شود.

2- با پوشش کرم قهوه‌ای و قهوه‌ای: بهترین رنگ برای آرایش رنگ آجری، طلایی، کرم قهوه‌ای روشن و بژ برای چشم‌ها و رژهای ملایم قهوه‌ای روشن، آجری، صورتی و نارنجی کم‌رنگ برای لب‌ها می‌باشد.

3- با پوشش سرمه‌ای: پشت چشم سایه ملایم آبی مات و یا سرمه‌ای کم‌رنگ که پس از آن تا گوشه چشم نزدیک‌بینی با رنگ روشن صورتی بسیار ملایم آرایش شود. لب‌ها نیز با رژهای سرخابی و صورتی ملایم زیبا گردند.

4- با پوشش خاکستری: چشم‌ها را با سایه‌های انتهایی کمی مشکی که در کنار خاکستری محو شده و به سمت داخلی چشم از کمی صورتی مایل به سفید استفاده شود. برای لب‌ها نیز از انواع رژهای بنفش و همین‌طور صورتی و سرخابی کم‌رنگ استفاده شود.

5- با پوشش آبی: بسته به کم‌رنگ و پررنگ بودن رنگ آبی شال و روسری خود، می‌توانید از آبی تیره یا روشن به‌صورت برعکس استفاده نمایید. یعنی در صورتی که رنگ شال یا روسری شما آبی آسمانی باشد از سایه‌ای که آبی تیره و یا سرمه‌ای است، از گوشه بیرونی چشم به سمت داخل سایه زده و کمی از آبی آسمانی استفاده کنید.

درصورتی‌که رنگ لباستان آبی لاجوردی و تیره است، قسمت بیرونی چشم را تنها با یک خط آبی تیره سایه زده و بیشتر از سایه‌های آبی روشن استفاده کنید. می‌توانید قسمت داخلی گوشه چشم را با صورتی نیز سایه بزنید. در مورد لب‌ها نیز بیشتر از رژهای صورتی و سرخابی براق و بسیار روشن استفاده کنید.

6- با پوشش سبز: در مورد رنگ سبز، با انواع رنگ‌های سبز همان رنگ سایه را در کنار کم‌رنگ و روشن‌تر آن انتخاب کنید. تنها در قسمت بیرونی سایه از یک خط سبز یشمی که آن را کمی در بقیه سایه‌ها محو می‌کنید استفاده کنید. رژلب‌های آجری روشن، نارنجی روشن و یا مات کم‌رنگ را برای لب‌ها به کار ببرید.

7- با پوشش کرم: پوشش کرم را می‌توانید با انواع رنگ‌های قهوه‌ای چه روشن، چه تیره و بژ با جابه‌جایی آنها به طور سلیقه‌ای استفاده کنید. لب‌ها را نیز با انواع رژهای قهوه‌ای و بژ آرایش کنید.

8- با پوشش بنفش: پشت چشم‌ها را با سایه‌های طلایی، بژ و گاهی خاکستری تیره و روشن و همین‌طور انواع بنفش‌ها در کنار خاکستری و بژ به طوری که تیره‌ها در قسمت انتهایی چشم و روشن‌ها در قسمت داخلی چشم قرار گیرند، آرایش کنید. برای لب‌ها از انواع رژهای بنفش براق و کم‌رنگ استفاده نمایید.

9- با پوشش صورتی: پشت چشم‌ها را با خاکستری، آبی روشن و یا سرمه‌ای در انتهای چشم و کمی صورتی بسیار روشن در قسمت داخلی آرایش کنید. برای لب‌ها از انواع رژهای صورتی براق و کم‌رنگ یا مات ملایم استفاده کنید.

10-شال و روسری قرمز: سایه چشم‌ها در قسمت انتهایی تنها با یک خط دودی تیره که به سمت داخل با کمی خاکستری محو خواهد شد. در قسمت میانی سایه از کمی قرمز بسیار روشن تنها به‌اندازه هاله‌ای کم‌رنگ و پس از آن با کمی سفید در قسمت داخلی چشم استفاده کنید. برای لب‌ها نیز از انواع قرمزهای براق و مات می‌توانید استفاده کنید.

11- شال و روسری زرشکی: در مورد زرشکی هر چه آرایش صورت از زرشکی دور شده و به سمت صورتی‌های روشن و مات برود آرایش زیباتر خواهد شد. چراکه چه پوست روشن و چه تیره باشد با آرایش زرشکی گرفته‌تر خواهد شد. در نتیجه توصیه می‌شود برای پوشش زرشکی از سایه‌های صورتی تیره و کمی روشن تا به سفید در پشت چشم‌ها و انواع رژهای صورتی برای لب‌ها استفاده کنید.

هنگامی‌که رنگ‌ها را درک کنید و بدانید هر رنگی چه منظوری را انتقال می‌دهد، یک کمد لباس از لباس‌های دوست‌داشتنی خواهید داشت؛ بنابراین درک رنگ ها گامی ابتدایی برای این کار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.